Konto osobiste Direct – ING Bank

ing konto direct

Konto Direct w ING Banku to jedno z najnowocześniejszych kont dostępnych w polskich bankach, które systematycznie plasuje się na szczycie naszego rankingu. Dzięki szerokim funkcjonalnościom i niskimi opłatom (lub nawet nieistniejącym jeśli spełnisz warunki), swobodnie możesz uczynić z tego konta centrum swoich finansów domowych.

ING Bank jest wygodny do codziennego bankowania, a ponadto oferuje premię dla nowych klientów do 160 PLN oraz bardzo dobrą promocję na koncie oszczędnościowym – 2,5% na 4 miesiące. Konto Direct (pełna nazwa w dokumentach to Konto z Lwem Direct) to podstawowa oferta konta w ING. Jeśli jednak masz mniej niż 26 lat możesz też otworzyć Konto z Lwem MOBI. Ponadto, jako skierowane do młodszej grupy klientów, stawia ono bardzo mocno na rozwiązania bankowości mobilnej. O koncie MOBI przeczytasz tutaj.

Do 30.06.2020 w ramach promocji przy zakładaniu Konta Direct można uzyskać do 160 PLN premii, w zamian za niewielką aktywność. Więcej szczegółów poniżej.

Konto Direct w ING jest objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w ING Banku.

>>> Załóż Konto Direct lub Mobi w ING Banku <<<

 

ING Konto Direct – kluczowe warunki

Założenie i prowadzenie konta
  • 0 PLN za założenie i prowadzenie, bez dodatkowych warunków;
Przelewy PLN
  • 0 PLN za standardowe przelewy online i przez automatyczny system telefoniczny;
  • 9 PLN za standardowe przelewy zlecane w placówkach; 4 PLN telefonicznie z operatorem;
  • 5 PLN za przelew natychmiastowy (Express ELIXIR lub BlueCash); 10PLN w oddziale;
  • 0 PLN za transakcje BLIK;
Przelewy w walucie obcej
  • 5 PLN za przelew SEPA;
  • 40 PLN online lub 0,25% kwoty przelewu, min. 25 zł, max. 200 zł w oddziale za przelewy walutowe inne niż SEPA i PLN;
Karta debetowa
  • Visa lub MasterCard zbliżeniowe
  • 7 PLN za korzystanie z karty; 0 PLN jeśli wykona się w ciągu miesiąca transakcje bezgotówkowe o wartości min. 300 PLN (lub 200 PLN jeśli masz 18-26 lat lub 0 PLN jeśli masz 13-18 lat);
  • 0 PLN za wydanie dodatkowej karty, opłaty tak jak przy karcie głównej;
  • zmiana wizerunku na karcie 15 PLN;
  • wydanie naklejki zbliżeniowej 15 PLN (i 0 PLN za korzystanie);
  • opłata za przewalutowanie – 3% kwoty transakcji;
Bankomaty
  • 0 PLN za wypłaty z bankomatów ING, Planet Cash i w ramach cashback;
  • 0 PLN pierwsza w miesiącu (liczonym od 29. do 28.) wypłata z pozostałych bankomatów; 2,5 PLN pozostałe wypłaty w PLN;
  • 5 PLN miesięcznie pakiet wypłat gotówki w kraju i 15 PLN za granicą;
  • 3% kwoty za wypłatę z bankomatu za granicą;
  • 0 PLN za sprawdzenie salda w bankomatach ING i Planet Cash, 1,5 PLN w pozostałych;
Płatności mobilne
Google Play;
Apple Pay;
BLIK
Inne opłaty
  • 0 PLN za korzystanie z usługi polecenia zapłaty lub zlecenia stałe;
  • 9 PLN za wpłatę/wypłatę w oddziale;
  • 0 PLN za wpłatę do wpłatomatu ING i Planet Cash;

Funkcjonalności

System bankowości elektronicznej ING Banku Moje ING jest jednym z liderów jeśli chodzi o wygodę i zakres rozwiązań. Obejmuje to zarówno możliwości zarządzania domowymi bieżącymi finansami i oszczędnościami, jak i funkcjonalności płatnicze czy mobilne. W zakresie oszczędności i inwestycji warto mogą się przydać:

  • Po pierwsze, Moduł Makler, czyli dostęp do bardzo dobrego rachunku maklerskiego (0,39% prowizji lub dla aktywnych klientów 10 PLN miesięcznie i 0,19%). W ramach tego konta można liczyć na wsparcie edukacyjne i analityczne, a przede wszystkim można je obsługiwać bezpośrednio z poziomu serwisu Moje ING (lub aplikacji ING Makler Mobile).
  • Otwarte Konto Oszczędnościowe, które przez pierwsze 4 miesięce oprocentowane na bardzo dobrym poziomie 2,5% do 100 tys. PLN. Pozostałe środki i wszystkie środki po tym okresie będą oprocentowane na niestety niskim obecnie poziomie 0,7%. Niemniej jednak można bez ograniczeń i opłat przelewać środki pomiędzy rachunkiem bieżącym i oszczędnościowym.
  • Fundusze Inwestycyjne, dzięki którym możesz bez prowizji nabywać dość szeroki zakres funduszy inwestycyjnych, oczywiście z poziomu Moje ING. W ramach tej oferty ING, umożliwia także skorzystanie z programu Regularnego Inwestowania. Możesz ustanowić stałą kwotę, min. 200 PLN, która co miesiąc będzie wykorzystywana do nabycia wybranego przez Ciebie funduszu.

Ponadto, ING oferuje też inne korzyści dla swoich klientów:

  • Moje rabaty – oferty kodów rabatowych do wykorzystania w ponad 50 sklepach internetowych.
  • Limit debetowy – do 50 tys. PLN lub 6-krotności zarobków;

ING Bank stara się być liderem bankowości mobilnej i duży nacisk kładzie na rozwijanie jej funkcjonalności np. klawiatura Moje ING (bezpieczne i wygodne płatności w innych aplikacjach dzięki “nakładaniu” aplikacji ING) czy możliwość tworzenia własnych skrótów.

Na ten moment dostępne są płatności BLIK, Google Pay i Apple Pay (od stycznia 2019).

Dodatki i promocje

Premia 160 PLN

W ramach obecnej promocji można uzyskać do 160 PLN premii, złożonej z 2 elementów:

  • 100 PLN za założenie konta Direct przez Internet do 30.09.2020 (wraz z kartą i kontem oszczędnościowym) i wykonanie do 31.12.2020 transakcji kartą lub BLIKiem o łącznej wartości co najmniej 1000 PLN, nie wlicza się wypłata gotówki;
  • 60 PLN, za wykonanie 3 płatności BLIKiem za zakupy w Internecie do 31.12.2020 oraz jeśli wpłynie wynagrodzenie od pracodawcy (nie z konta indywidualnego) na min. 1000 PLN do 31.12.2020;

Do promocji można przystąpić do 30.09.2020 i jest ona skierowana tylko do nowych klientów. Natomiast nowy klient to taki, który nie miał rachunku w ING Banku od 01.01.2019. Dzień, w którym mogą zostać wypłacone premie (koniec promocji) to do 15.10.2020, natomiast trzeba oczywiście wciąż posiadać wtedy konto oszczędnościowe (na nie zostanie dokonana wpłata).

UWAGA! Dla konta Mobi warunki są nieco inne. Sprawdzisz je tutaj.

W ramach promocji konieczne jest także założenie konta oszczędnościowego. Zdecydowanie warto ponieważ:

Otwarte Konto Oszczędnościowe – 1,0% na 4 miesiące do 100 tys. PLN

Zakładając Konto Direct jednocześnie założysz też Otwarte Konto Oszczędnościowe. Warto z niego skorzystać, ponieważ w ramach promocji “Bonus na start” możesz uzyskać oprocentowanie 1,0% dla kwoty do 100 tys. PLN przez 4 miesiące od dnia otwarcia rachunku. 

Obecnie promocja obowiązuje do 3.06.2020, natomiast jest regularnie przedłużana. Jej regulamin znajdziesz tutaj.

Konto dla młodych Mobi – kluczowe warunki

Konto Direct można założyć od 13. roku życia, natomiast ING przygotował też konto dedykowane dla osób młodych (poniżej 26 lat), czyli ING Mobi. Różnice między tymi kontami są bardzo nieznaczne, natomiast jedyne istotne to bezwarunkowe zwolnienie z opłat za kartę i inne nieco warunki promocji:

  • Zwolnienie z opłaty za kartę. Posiadacz konta Mobi do 26 lat jest po prostu zwolniony z opłat za kartę, bez żadnych dodatkowych warunków.
  • Warunki uzyskania premii promocyjnej 160 PLN. Przy założeniu konta Mobi, otrzymasz 100 PLN jeśli do 31.03.2020 założysz konto (wraz z kontem oszczędnościowym) i do 30.04.2019\\20 wykonasz min. 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (wartość bez znaczenia). Dodatkowe 60 PLN dostaniesz, jeśli do w tym okresie wykonasz 3 transakcje BLIKiem w sklepach internetowych oraz min. 3 przelewy BLIK na telefon na min. 5 PLN. Premia zostanie wypłacona 15.05.2020 na konto oszczędnościowe. Regulamin promocji dla konta Mobi znajdziesz tutaj.
  • Przelewy zlecane telefonicznie. W koncie Mobi w ogóle nie ma takiej funkcji, bo w sumie po co.

Poza powyższymi różnicami, wszystkie opłaty i funkcjonalności są takie same – zobacz opis konta Direct powyżej.

Jak założyć konto?

Aby założyć konto Direct lub konto dla młodych MOBI w ING Banku online możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Automatycznie założysz też Otwarte Konto Oszczędnościowe. Przygotuj dokument tożsamości.

>>> Załóż Konto Direct lub Mobi w ING Banku <<<

Po wypełnieniu wniosku, będziesz miał/a 2 możliwości potwierdzenia tożsamości:

  • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku (musisz być jego wyłącznym właścicielem, a dane muszą się zgadzać z tymi, które podasz w formularzu ING);
  • za pośrednictwem kuriera;

ing konto direct jak założyć

Konto Direct – nasza opinia

W naszej ocenie Konto Direct w ING Banku to absolutny top kont osobistych w Polsce. W zamian za praktycznie zerowe opłaty (jeśli używasz karty i rzadko potrzebujesz gotówki) dostajesz świetną platformę do zarządzania swoimi finansami. Konto Mobi oczywiście podobnie, z tym że opłat już praktycznie wcale nie zobaczysz.

Największe plusy? Z jednej strony nowoczesny system z wszelkimi dobrodziejstwami, czyli szerokie możliwości inwestowania (i oszczędzania), bankowość mobilna, bogata i bardzo łatwa do uzyskania premia.

Minusy? Z drugiej strony raczej nie jest to konto, dla osób lubiących gotówkę (opłaty za bankomaty, wysokie opłaty za granicą).

Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.