Skąd wziąć pieniądze?
Skąd wziąć pieniądze? Pomysły na dorobienie i pożyczenie
Nie tylko Blue Monday jest przygnębiającym dniem, jeżeli na Twoim koncie nie ma wystarczających środków finansowych. Rosnące ceny, a zarobki wciąż na tym samym poziomie? Nieplanowany wydatek może zrujnować miesięczny budżet. Jeżeli nie masz szans na uzyskanie podwyżki lub pracujesz na własny rachunek, masz dwa wyjścia z sytuacji. Możesz zarobić dodatkowe pieniądze, lub wziąć kredyt gotówkowy. O ile pierwsza opcja będzie korzystniejsza dla Twojej kondycji finansów domowych, o tyle druga może być chwilowym ratunkiem w trudnej sytuacji, jednak będzie wymagała zaangażowania finansowego w spłatę zadłużenia. Która opcja będzie korzystniejsza?
Kiedy i gdzie warto poszukać dodatkowego dochodu?
Jeżeli wydatki planujesz z wyprzedzeniem i zdajesz sobie sprawę z faktu, że Twój zarobek będzie niewystarczający, pomyśl o dorobieniu dodatkowych pieniędzy do comiesięcznego dochodu. Najłatwiej będzie pracować ponad godziny standardowej pracy. Dzięki nadgodzinom możesz podreperować swój budżet, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jeżeli szukasz w innej firmie, skłaniaj się do ofert pewnych i w zakresie zbliżonym do wykonywanych na co dzień obowiązków. Pamiętaj, aby nie łamać zakazu konkurencji oraz tajemnicy zawodowej. Dodatkowe zajęcie możesz znaleźć online lub przy prostych pracach fizycznych w swojej najbliższej okolicy. Minimalizuj czas i koszty dojazdu. Jeżeli jesteś specjalistą, jako freelancer możesz poszerzyć zasięg swojej oferty, starając się o nowe zlecenia. Wykorzystaj swoje umiejętności, aby uczyć innych, udzielając prywatnych lekcji lub korepetycji. Możesz również sprzedać zbędne, a jednocześnie wartościowe przedmioty, które dla kogoś mogą stać się cennym nabytkiem.
Kiedy jedynym rozwiązaniem staje się kredyt gotówkowy?
Jeżeli potrzebny jest nagły zastrzyk gotówki, rozwiązaniem staje się pożyczenie pieniędzy. Kredyt gotówkowy, o który starasz się w banku jest rozwiązaniem dobrym, jednak koniecznie sprawdź warunki umowy, zanim zdecydujesz się ją podpisać. Uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej w banku nie jest jednak możliwe dla każdego, co oznacza, że propozycje firm, oferujących szybkie pożyczki gotówkowe mogą być łatwo dostępne, jednak trudne do spłaty. Banki sprawdzają zdolność kredytową na podstawie historii wcześniejszych spłat. Jeżeli jesteś ujęty w bazie BIK, nie uzyskasz kredytu bankowego.
Ponadto musisz przedstawić potwierdzenie stałych dochodów oraz nierzadko wykazać się odpowiednim wiekiem. Chwilówkę otrzymasz nawet przez telefon, jednak nie będzie ona objęta ochroną przepisów Ustawy o kredycie konsumenckim. Zwróć uwagę na wartość RRSO, czyli całkowitego kosztu zobowiązania w skali rocznej (kalkulator RRSO). Nie podpisuj umowy bez dokładnego zapoznania się z jej treścią, a gdy jej postanowienia nie będą zrozumiałe, koniecznie zasięgnij opinii konsultanta. Biorąc kredyt w banku, zauważ, że poza oprocentowaniem poniesiesz dodatkowe koszty, takie jak ubezpieczenie kredytu, opłatę za rozpatrzenie wniosku. Przede wszystkim nie bierz kredytu na kwotę wyższą, niż będzie możliwa jej spłata w miesięcznych ratach.
>>>Zobacz ranking kredytów gotówkowych<<<