Konto Premium i Konto Freemium – T-mobile Usługi Bankowe
Konta Freemium i Premium to jedne z niewielu już dostępnych kont osobistych z klasycznymi programami moneyback. Biorąc pod uwagę, że dla konta Premium można uzyskać nawet do 300 PLN premii, trudno przejść obok takiej promocji obojętnie. Dodatkowo, konta te oferują rozsądny zakres funkcjonalności, korzystając z faktu, że T-mobile UB jest de facto częścią Alior Banku. Można także założyć konto oszczędnościowe z 3% oprocentowaniem.
Powyższe czynniki powodują, że warto dobrze zapoznać się z ofertą kont T-mobile UB. Jeśli wydajesz dość dużo przy użyciu karty (minimum 500 PLN miesięcznie) prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie konto Premium. Jeśli generujesz nieco mniejsze wydatki (min. 200 PLN) lub masz mniej niż 19 lat, w pierwszej kolejności sprawdź ofertę konta Freemium.
Konta w T-mobile Usługi Bankowe są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w Alior Banku i T-mobile UB.
>>> Załóż Konto Freemium w T-mobile Usługi Bankowe <<<
>>> Załóż Konto Premium w T-mobile Usługi Bankowe <<<
Konto Freemium – kluczowe warunki
Założenie i prowadzenie konta |
|
Przelewy PLN |
|
Przelewy w walucie obcej |
|
Karta debetowa |
|
Bankomaty |
|
Płatności mobilne |
Google Play; Apple Pay; BLIK |
Inne opłaty |
|
Konto Premium – kluczowe warunki
Założenie i prowadzenie konta |
|
Przelewy PLN |
|
Przelewy w walucie obcej |
|
Karta debetowa |
|
Bankomaty |
|
Płatności mobilne |
Google Play; Apple Pay; BLIK |
Inne opłaty |
|
Konto Freemium i Premium – różnice
Konta Freemium i Premium są bardzo podobne jeśli chodzi o możliwości, natomiast różni się nieco opłatami oraz zakresem promocji moneyback. Przede wszystkim logika konta Premium jest taka – wydajesz dużo kartą (min. 500 PLN), to wszystko co standardowe będziesz miał darmowe. Jeśli nie wydasz odpowiednio dużo, bank skasuje tłustą opłatę 18,90 PLN. W przypadku konta Freemium, wymóg wydatków jest nieco mniejszy (min. 200 PLN), ale za to musisz pamiętać o limitach w bankomatach i wpłatomatach. No i masz mniejszą premię.
Jeśli zastanawiasz się, które będzie dla Ciebie lepsze, poniżej znajdziesz podsumowanie różnic:
- Promocja moneyback. W promocji moneyback możesz uzyskać do 180 PLN dla konta Freemium i do 300 PLN dla konta Premium.
- Opłata za prowadzenie konta. Konto Freemium jest bezwarunkowo darmowe. Konto Premium jest darmowe jeśli wydasz min. 500 PLN miesięcznie kartami do konta, a jeśli nie to kosztuje 18.90 PLN miesięcznie.
- Opłata za kartę. Dla konta Freemium karta jest darmowa, jeśli wykonasz transakcje o wartości min. 200 PLN. Dla konta Premium zawsze za darmo.
- Opłata za bankomaty i wpłatomaty. Dla kont Freemium darmowe są 3 wypłaty z bankomatu i 1 wpłata do wpłatomatu. Dla konta Premium zawsze wszystko za darmo.
Proste. Wydajesz zawsze więcej niż 500 PLN kartą w ciągu miesiąca? Wybierz Premium. Jeśli nie, wybierz Freemium.
Funkcjonalności kont w T-mobile Usługi Bankowe
Konta osobiste w T-mobile Usługi Bankowe dają dość szeroki zakres możliwości, ale raczej ograniczony do usług stricte związanych z rachunkiem. W tym zakresie oferuje natomiast pełny zakres innowacyjnych usług, takich jak:
- pełen wachlarz płatności mobilnych (BLIK, Apple Pay i Google Pay);
- wygodną aplikację mobilną (w końcu “T-mobile” w nazwie do czegoś zobowiązuje);
- dodatkowych promocji dla posiadaczy kart – np. zniżki na bilety do kina;
- promocyjne konto oszczędnościowe.
Dodatki i promocje
Premia do 180/300 PLN w moneyback
W ramach promocji moneyback możesz uzyskać do 180 PLN (Freemium) lub 300 PLN (Premium). Jakie warunki trzeba spełnić? Musisz posiadać konto osobiste z kartą, aktualnymi zgodami marketingowymi oraz zgodą na weryfikację historii kredytowej.
Jeśli masz konto Freemium i wykonasz transakcje o wartości min 200 PLN (przy okazji – warunek darmowości karty do konta), otrzymasz zwrot w wysokości 5% łącznej wartości transakcji kartą do konta, ale nie więcej niż 15 PLN miesięcznie, przez 6 miesięcy. Aby uzyskać maksymalny poziom, musisz wydać 300 PLN w danym miesiącu kartą lub BLIKiem (uwaga do limitu darmowości karty, liczą tylko transakcje kartą).
Jeśli masz konto Premium i wykonasz transakcje kartą o wartości min. 500 PLN (warunek darmowości konta), otrzymasz zwrot w wysokości 25 PLN miesięcznie, przez 6 miesięcy. Premia w tym przypadku nie jest naliczana jako % od kwoty, tylko zerojedynkowo – liczy się przekroczenie poziomu 500 PLN. Na potrzeby moneyback transakcje mogą być dokonane kartą lub BLIKiem, ale warunek darmowości konta na tym samym poziomie 500 PLN, będzie spełniony tylko przez transakcje kartą.
Podstawowa promocja trwa przez 6 miesięcy, ale jeśli będziesz mieć w T-mobile UB także jakiś produkt kredytowy – może to być limit kredytowy w koncie lub karta kredytowa – promocja obowiązuje także po tym okresie (par. 5 ust. 2 regulaminu). Jeżeli na koniec danego miesiąca będziesz mieć taki produkt – otrzymasz premię. Przyznanie limitu co do zasady kosztuje 1% kwoty limitu, ale nie mniej niż 30PLN, natomiast do 31.12.2018 do 7000 zł limitu jest bezpłatne.
Uwaga 1! Do kwot wydatków nie zaliczają się niektóre transakcji, sprawdzane według kodu sklepu (np. usługi finansowe, transportowe, kasyna, przekazy pieniężne – lista dostępna w regulaminie).
Uwaga 2! Do promocji nie możesz przystąpić, jeśli przystąpiłeś/aś do promocji “Jump Comfort bez telefonu z kontem bankowym (www)” albo „Internet Comfort LTE 4G z kontem bankowym”albo „Taryfa T bez telefonu z kontem bankowym”.
Korzyści dla klientów T-mobile
Aby być klientem T-mobile Usługi Bankowe, absolutnie nie trzeba być klientem telekomunikacyjnym T-mobile. Jednak dla takich klientów, przygotowane są szczególne benefity. Trzeba uczciwie przyznać, że kiedyś było ich całkiem sporo, natomiast obecnie ostały się w zasadzie dwa bonusy:
- Bonus 20% za doładowanie telefonu. Jeśli masz ofertę T-mobile na kart,e Heyah, MIX lub Heyah MIX, w przypadku doładowania telefonu z konta w T-mobile, otrzymasz 20% bonus wartości doładowania.
- Przelew lub zlecenie stałe do T-mobile jest zawsze bezpłatne. Także w placówce.
Konto Oszczędnościowe – 3,0% na 3 miesiące do 50 tys. PLN
Po założeniu konta osobistego, w systemie bankowości elektronicznej możesz założyć także konto oszczędnościowe. Warto to zrobić, ponieważ możesz wtedy skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3% przez 3 miesiące dla kwot do 50 tys. PLN. Do promocji można przystąpić do 25.09.2019.
Po upływie 3 miesięcy od dnia założenia konta, oprocentowanie środków do 50 tys. PLN spadnie z 3% do 1,5% o ile na konto osobiste będzie wpływać wynagrodzenie (lub wpływ z innego stałego tytułu – np. stypendium, renty, emerytury) i pozostanie na tym poziomie do 31.12.2019 roku. Dla pozostałych środków oraz poza promocją oprocentowanie wynosi WIBID 1M – 0,4% (obecnie nieco powyżej 1%). Prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne, darmowe są także przelewy z niego (i to bez ograniczeń).
Z promocyjnego oprocentowanie mogą skorzystać nowi klienci – tacy, którzy nie mieli konta osobistego w TMUB od 1.07.2017.
Jak założyć konto?
Aby założyć konto Premium w T-mobile Usługi Bankowe online możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Przygotuj dokument tożsamości.
>>> Załóż Konto Freemium w T-mobile Usługi Bankowe <<<
>>> Załóż Konto Premium w T-mobile Usługi Bankowe <<<
Po wypełnieniu wniosku, umowę do podpisania przywiezie Ci kurier.
Konta Premium i Freemium – nasza opinia
Konta Premium i Freemium to prosta, ale bardzo dobra oferta. W niektórych innych bankach można znaleźć więcej usług towarzyszących, ale jeśli szukasz po prostu konta osobistego do obsługi bieżących wydatków, T-mobile UB to będzie bardzo dobry wybór.
Największe plusy? Konta w T-mobile UB są proste, łatwo sprawić żeby były darmowe, a przede wszystkim mają bardzo atrakcyjny program moneyback. Co istotne można sprawić, że nie wygaśnie, jeśli korzysta się z karty kredytowej lub zawnioskuje o limit kredytowy w koncie. Warto także zwrócić uwagę na brak opłat za wypłaty z bankomatów za granicą (do 3 wypłat dla Freemium i bez ograniczeń dla Premium).
Minusy? Może brakować trochę nieco szerszych usług jeśli chodzi o oszczędzanie i inwestowanie (np. nie ma lokat, czy możliwości nabywania funduszy inwestycyjnych) lub dodatkowych “wodotrysków” w systemie bankowości elektronicznej pomagających w zarządzaniu finansami.
Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.
poprzedni
Konto osobiste Direct - ING Bank
następny