Konto za Zero – PKO BP
Konto za Zero to podstawowa oferta konta osobistego w PKO BP – największym banku w Polsce. Zgodnie z nazwą, konto jest za zero, ale dopiero po spełnieniu warunku – konieczne jest posiadanie i używanie karty lub BLIK (wartość transakcji min. 300 PLN transakcji miesięcznie). Poza tym konto oferuje dość standardowe usługi i możliwości, przy czym niekoniecznie tyle co inne duże banki (np. ekonto w mBanku lub konto ING Direct)
Uwaga na bardzo wysokie opłaty za wypłaty z bankomatów innych niż te należące do PKO BP oraz na korzystanie z polecenia zapłaty. Więcej informacji poniżej.
Konta w PKO BP są objęte systemem gwarantowania depozytów przez BFG do wysokości równowartości 100 tys. EUR. Do sumy depozytów danego klienta zaliczają się także środki na wszystkich kontach danego klienta w PKO BP.
Konto za Zero – kluczowe warunki
Założenie i prowadzenie konta |
|
Przelewy PLN |
|
Przelewy w walucie obcej |
|
Karta debetowa |
|
Bankomaty |
|
Płatności mobilne |
Google Play; Apple Pay; BLIK |
Inne opłaty |
|
Funkcjonalności Konta za Zero
PKO BP jako największy bank w Polsce oferuje oczywiście posiadaczom Konta za Zero rozsądny zakres usług i możliwości w ramach konta. Nie da się jednak nie zauważyć, że brakuje może nieco udogodnień, które są dostępne w innych dużych bankach (np. integracji z kontem maklerskim, systemów wspierania w zarządzaniu finansami domowymi, itd., atrakcyjnej oferty oszczędnościowej). Ciekawe funkcjonalności to:
- debet w koncie – na podstawie Twoich systematycznych wpływów, bank automatycznie oblicza dostępny dla Ciebie limit debetowy, do 1000 PLN. Limit jest nieoprocentowany także w razie wykorzystania, natomiast za sam fakt skorzystania z niego (wykorzystania), pobierana jest opłata w wysokości 5 PLN za miesiąc, w którym skorzystasz z debet. Debet musi zostać spłacony w ciągu 30 dni od powstania.
- karta wielowalutowa – jeśli poza kontem za Zero masz także rachunki walutowe, korzystając z jednej karty, automatycznie unikniesz przewalutowań. Kwota zostanie od razu pobrana z odpowiedniego konta walutowego;
- aplikacja mobilna IKO – jedna z lepszych w branży.
Dodatki i promocje
Niestety po prostu nie ma 🙁
Jak założyć konto?
Aby założyć Konto za Zero możesz skorzystać z linku poniżej (przeniesie Cię na stronę banku). Przygotuj dokument tożsamości.
Po wypełnieniu wniosku, skontaktuje się z Tobą kurier, który dostarczy Ci umowę do podpisania.
Konto za Zero w PKO BP – nasza opinia
Konto za Zero jest ok, to w końcu podstawowe konto w największym banku w Polsce. Porównując je jednak z innymi ofertami, trudno jest znaleźć powód dlaczego warto je założyć. Nie ma żadnej promocji, nie ma okazji oszczędnościowych. Konto nawet w nazwie ma Zero, ale powinna być do tego dość duża gwiazdka. O ile warunek zwolnienia z opłat za konto i kartę jest dość prosty, to niestety poza tym czyhają dość zaskakujące lub niespodziewanie wysokie opłaty. Jeśli chodzi o płatności mobilne – tylko BLIK.
Największe plusy? Konto jest faktycznie za zero, jeśli z niego korzystasz. No i dobra aplikacja mobilna. Poza tym największa zaleta to to, że to największy bank w Polsce – ale trudno uznać to za mocny argument 😉
Minusy? PKO BP nie oferuje zbyt dużo dodatkowych udogodnień, oferta oszczędnościowo-inwestycyjna nie kusi. Pobieranie opłaty za realizację polecenia zapłaty to praktyka już praktycznie niespotykana w innych bankach, a prowizja za wypłaty poza bankomatami PKO (chociaż jest ich dużo) jest wręcz skandaliczna.
Jeśli chcesz zobaczyć inne konta osobiste, sprawdź nasz ranking kont osobistych.
poprzedni
Konto Idealne - Idea Bank
następny